Dveře Kutná Hora

V našem e-shopu nabízíme širokou škálu dveří a dveřních doplňků, ze kterých si jistě vybere každý zákazník. Osobně nás najdete v městě Kutná Hora na adrese Rudní 322.

Vchodové dveře

Vchodové dveře by měly mít oproti interiérovým dveřím lepší izolační vlastnosti, a proto je vyrábíme silnější. Volba tloušťky záleží na umístění dveří. Jde o teplotní rozdíl mezi jednotlivými prostředími, které vchodové dveře oddělují. V zásadě platí čím větší rozdíl tím větší tloušťka. Samozřejmě volba je na zákazníkovi.

Vyrábíme dveře tloušťky 50mm a eurodveře tloušťky 68mm. 5Omm dveře jsou ze smrkového rámu spojeného čepy. Na dveře 68mm je použitý eurohranol.

Vchodové dveře - výplně

Výplň dveří může být hladká nebo frézovaná.

  • Hladká výplň pro vchodové dveře je 29mm silný izolační panel, vyplněný pur jádrem a potažený dýhou.
  • Frézovaná výplň pro vchodové dveře se skládá ze dvou vrstev spárové desky, vyfrézované do ozdobného profilu a polystyrenu mezi nimi.

Tvar dveří určuje zákazník. Zajistíme výrobu dveří dle Vašeho přání.

Interiérové dveře

Interiérové dveře jsou vyráběny z kvalitního smrkového dřeva. Konstrukce dveří se skládá z profilovaných stojek a příček, které jsou vzájemně spojeny bukovými kolíky, ty zajistí dostatečnou pevnost spoje.

Interiérové dveře - výplně

Výplně mohou být ve dvou variantách.

  • Na hladkou výplň pro interiérové dveře je použita vysoce kvalitní překližka s přirozenou kresbou dřeva. Překližka proto, aby se předešlo pracování výplní. Překližka se skládá z několika napříč přes sebe slepených vrstev dřeva, a proto je 100% stálá.
  • Frézovaná výplň pro interiérové dveře je vyrobena ze spárové desky, která je vyfrézovaná do ozdobného profilu. Ta je slepená z několika, laicky řečeno, pásků, aby se zabránilo pracování dřeva. Ale i přesto je dřevo živý materiál a nedá se úplně předejít jeho pracování. Frézovaná výplň může působením přirozené vlhkosti vzduchu nepatrně měnit svůj rozměr. To se projeví hlavně při tmavém odstínu povrchu, když se výplně trochu zmenší a odhalí nenamořenou část výplně, která byla původně skryta pod lištou.

Kování na dveře

Kování na dveře dodáváme od firem Cobra a MaT. S těmito firmami již dlouhá léta spolupracujeme a s jejich výrobky máme dobré zkušenosti. Nabízejí širokou škálu výrobků, ze kterého s určitě každý vybere.

Obložky a zárubně

Stejně jako dveře, jsou obložky a zárubně vyráběny z kvalitního smrkového dřeva. Mohou být obložkové a rámové. Obložkové se skládají z falcových a krycích obložek a samotného rámu zárubně. Obložky jsou v rozích seříznuty na 45 stupňů a spojeny lamelou. Rámová zárubeň je zhotovena z hranolu 6x5cm. Zárubně jsou osazeny třemi kvalitními panty a protiplechem s plastovou miskou.